Hakkımızda
Özgeçmiş

Özgeçmiş

“Ecelak; nitelikli ürün, nitelikli sonuç”

Ecelak Boya Kimya San.Tic.Ltd.Şti. 4 Mayıs 1981 yılında ilk önce “Ecelak Vernik Sanayi” adı altında İzmir Karabağlar’da M. Namık KAYAALP tarafından şahıs firması olarak kurulmuştur. Elektrik izolasyon vernikleri üretimiyle başlayan firma daha sonraları mobilya ve sanayi boyaları üretimine girmiştir. 1987 yılına kadar üretimini burada sürdüren firma, bu tarihte Menderes, Gölcükler Köyü’ndeki kendi mülkü olan 2000 m²lik fabrikasına taşınmıştır.

Ecelak, 1990 yılında K.K.T.C’ye mobilya boya vernikleri ihracatına başlamış ve bunu öteki ürünler izlemiştir. 1995 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’inde tüm makina ekipman ve üretim teknolojisi kendisine ait olmak üzere aylık 80 ton kapasiteli bir fabrika kurmuştur. Bu fabrika halen ağırlıklı olarak inşaat boyaları üretimi yapmaktadır.

Firma 1996 yılında şirketleşmeye karar vermiş ve 1974 yılından beri Türkiye’de ve Avrupa’da boya ve sentetik rezin üretimi konusunda çalışmalar yapmış olan kimya mühendisi Namık KAYAALP ile kalite kontrol uzmanı olan kimya mühendisi Nükhet KAYAALP’in ortaklığında kurulan şirketin adı Ecelak Boya Kimya San.ve Tic.Ltd.Şti. olmuştur.

Ecelak Boya Kimya San.ve Tic.Ltd.Şti. teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek laboratuvar araştırma geliştirme çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bu çalışmalar sonucunda, akrilik ve sentetik oto tamir boyaları konusundaki ön çalışmalarını tamamlayıp 1999 yılında bu ürünlerin ilk üretimine başlamıştır.

2001 yılı başında ise İsrail, Suriye ve Romanya’ya konsantre boya ihracatına başlamıştır.

Ecelak Boya Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Plan ve standartlara uygun, çağdaş anlayışla ve belirlenmiş proseslere göre üretim yapmayı, her malzemeyi ulusal bir değer anlayışıyla savurganlığa kaçmadan en ekonomik bir biçimde, kaliteli ve estetik bir ürün verecek şekilde kullanmayı, tüm canlılara ve çevreye doğrudan zarar verecek malzeme kullanmamayı ve üretmemeyi, ilke olarak benimsemiştir.

“Ecelak; nitelikli ürün, nitelikli sonuç” sloganıyla kalite konusunda ödün vermeden üretimini sürdürme inancı ve azmindedir.

İzmir, Mayıs 2001